PRADA La Femme EDP

Availability: На залиха

PRADA La Femme EDP PRADA La Femme EDP 100 ml
ден 4.250,00

Дизајнерската куќа Prada ги лансира La Femme и L'Homme во средината на 2016 година. Мирисниот пар "еднакви" претставува маж и жена повторно споени во идентична визија. Таа може да биде тој, тој би можел да биде таа. Таа е апсолутно жена, тој е апсолутно маж. Помеѓу нив не постои очигледна дефиниција на врска. Може да бидат љубовници, пријатели, па дури и странци. Двајцата имаат повеќе идентитети. La Femme е класичен, ориентално цветен женски мирис.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Magnolia, Carrot Seeds, Bergamot
  • Средни: Frangipani, Tuberose, Ylang-Ylang, iris, Spices
  • Основни: Beeswax, Vanilla, Vetiver

Дизајнерската куќа Prada ги лансира La Femme и L'Homme во средината на 2016 година. Мирисниот пар "еднакви" претставува маж и жена повторно споени во идентична визија. Таа може да биде тој, тој би можел да биде таа. Таа е апсолутно жена, тој е апсолутно маж. Помеѓу нив не постои очигледна дефиниција на врска. Може да бидат љубовници, пријатели, па дури и странци. Двајцата имаат повеќе идентитети. La Femme е класичен, ориентално цветен женски мирис.

Дополнителни информации

Шифра PRAFEMME
Земја на потекло Шпанија
Марка Prada
Тип Парфимирана вода
Сезона пролет/лето
Мирисна група Цветни, Слатки

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.