PRADA Luna Rossa Black EDP

Availability: Нема на залиха

PRADA Luna Rossa Black EDP PRADA Luna Rossa Black EDP 50 ml
ден 3.180,00
PRADA Luna Rossa Black EDP PRADA Luna Rossa Black EDP 100 ml
ден 4.350,00

На почетокот на 2018 година, на полиците пристигна 7-та верзија на популарниот мирис на Prada, Luna Rossa. Luna Rossa Black ја следи оригиналната Luna Rossa од 2012 година, како Luna Rossa Carbon од 2017 година. Последниот во низата софистицирани мириси, Luna Rossa Black доаѓа енергично, но остава изразен, блескав впечаток. Карактеристично е што во оваа верзија на Prada Luna Rossa е изоставена нотата на лаванда, која беше клучна карактеристика во многу други изданија на Luna Rossa. Креацијата на мирисот е повторно парфимерката Daniela (Roche) Andrier.

Put your Static Block here.

Опис на производот

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Angelica
  • Средни: Patchouli, Coumarin
  • Основни: Amber

На почетокот на 2018 година, на полиците пристигна 7-та верзија на популарниот мирис на Prada, Luna Rossa. Luna Rossa Black ја следи оригиналната Luna Rossa од 2012 година, како Luna Rossa Carbon од 2017 година. Последниот во низата софистицирани мириси, Luna Rossa Black доаѓа енергично, но остава изразен, блескав впечаток. Карактеристично е што во оваа верзија на Prada Luna Rossa е изоставена нотата на лаванда, која беше клучна карактеристика во многу други изданија на Luna Rossa. Креацијата на мирисот е повторно парфимерката Daniela (Roche) Andrier.

Дополнителни информации

Шифра PRALRBLACK
Земја на потекло Италија
Марка Prada
Тип Парфимирана вода
Сезона есен/зима
Мирисна група Слатки, Зачинести

Корисни информации

Препорачуваме пред да направите нарачка да го погледнете делот за Корисни Информации и делот за Испорака.

Испорака: Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката изнесува 150 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници. Повеќе

Враќање: Во случај да добиете производ кој не сте го нарачале или истиот е ошететен, ве молиме да не го примате производот. Повеќе

Оригинални производи: Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Повеќе

Рејтинг и мислења за производот

Кажете ни што мислите за производот

Тагови за производот

Внесете таг

Користете празно место за да ги одвоите таговите. Користете (') за фрази.